Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Od pierwszego września 2017 ruszyła druga...

Jesteśmy w sieci szpitali

Jesteśmy w sieci szpitali

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja...

Działania ratowniczo-gaśnicze na terenie szpitala

Działania ratowniczo-gaśnicze na terenie szpitala

Piątek, 28 lipca godz.11:00. W gabinecie...

40 lat minęło...

Kiedy 40 lat temu Wojewoda Piotrkowski powołał aktem nominacji Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Rakowskiej, nie przypuszczał zapewne, że stanie się on tak ważnym ośrodkiem  ówczesnego województwa piotrkowskiego a obecnie łódzkiego.

Dlatego 4 października br był dla placówki bardzo ważnym dniem. Dniem zaakcentowania rozwoju szpitala i zaprezentowania zmian jakie zaistniały w tym czasie.

 

 

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, która odbyła się w kaplicy szpitalnej a odprawiona została w intencji pacjentów i pracowników szpitala. Po niej część oficjalna podczas której zaproszeni goście docenili trud i zaangażowanie dyrekcji włożony w rozwój placówki. Jubileusz swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Sejmu, przedstawiciele władz samorządu, Dyrektorzy sąsiednich szpitali z Piotrkowa, Łodzi i okolic, Członkowie Rady Społecznej Szpitala oraz pracownicy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

W trakcie trwania obchodów jubileuszu przy skwerze przed budynkiem głównym szpitala  można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, ratownicy z naszego szpitala z Filipem Jaśkiewiczem jako osobą prowadzącą zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego a  na specjalnie przygotowanych stanowiskach chętni mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru tętna, ciśnienia, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz zbadać wzrok. Było też coś dla przyszłych rodziców czyli stanowisko szkoły rodzenia „Świadome Narodziny”. Tego dnia dyrektor Szpitala Marek Konieczko w symboliczny sposób podziękował długoletnim pracownikom, związanym ze Szpitalem Wojewódzkim  nieprzerwanie od momentu jego funkcjonowania.

 W programie obchodów znalazła się również prezentacja zatytułowana „Okulistyka w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim” przedstawiona przez dr n. med. Małgorzatę Stawską, kierownika Oddziału Okulistycznego. Ostatnim punktem uroczystości był pokaz samoobrony jiu-jitsu w wykonaniu ratownika Damiana Fidali.

 

Poza tym jednym z istotnych elementów tego dnia była możliwość otrzymania Pudełka Życia.

 

Pudełko Życia to specjalnie oznaczony pojemnik zawierający kartę z informacjami o stanie zdrowia – przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, uczuleniach czy innych dolegliwościach. Dzięki takiej karcie ratownicy będą wiedzieli, że nie mogą podać danego leku, bo wywoła on reakcję alergiczną , będą wiedzieli i przebytych dotychczas  chorobach lub przewlekłych schorzeniach (więcej informacji na temat Pudełka Życia w artykule „Małe pudełko może uratować życie”.

 

 

Fot. Andrzej Zieliński

 

 

Info dla Pacjenta

Podziękowania od Pacjentów

Film o Szpitalu

onas

Plan Szpitala

 

Statystyka 2017

387603
DzisiajDzisiaj39
WczorajWczoraj2645
Ten TydzieńTen Tydzień10104
Ten MiesiącTen Miesiąc33427
WszystkieWszystkie387603

Statystyka 2016

W 2016 roku odwiedziło nas:

621 711 osób