Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W ŁÓDZKIEM...

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Od pierwszego września 2017 ruszyła druga...

Jesteśmy w sieci szpitali

Jesteśmy w sieci szpitali

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja...

40 lat minęło...

Kiedy 40 lat temu Wojewoda Piotrkowski powołał aktem nominacji Wojewódzki Szpital Zespolony przy ul. Rakowskiej, nie przypuszczał zapewne, że stanie się on tak ważnym ośrodkiem  ówczesnego województwa piotrkowskiego a obecnie łódzkiego.

Dlatego 4 października br był dla placówki bardzo ważnym dniem. Dniem zaakcentowania rozwoju szpitala i zaprezentowania zmian jakie zaistniały w tym czasie.

 

 

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, która odbyła się w kaplicy szpitalnej a odprawiona została w intencji pacjentów i pracowników szpitala. Po niej część oficjalna podczas której zaproszeni goście docenili trud i zaangażowanie dyrekcji włożony w rozwój placówki. Jubileusz swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Sejmu, przedstawiciele władz samorządu, Dyrektorzy sąsiednich szpitali z Piotrkowa, Łodzi i okolic, Członkowie Rady Społecznej Szpitala oraz pracownicy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

 

W trakcie trwania obchodów jubileuszu przy skwerze przed budynkiem głównym szpitala  można było zapoznać się z zasadami pierwszej pomocy, ratownicy z naszego szpitala z Filipem Jaśkiewiczem jako osobą prowadzącą zaprezentowali pokaz ratownictwa medycznego a  na specjalnie przygotowanych stanowiskach chętni mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru tętna, ciśnienia, pomiaru poziomu cukru we krwi oraz zbadać wzrok. Było też coś dla przyszłych rodziców czyli stanowisko szkoły rodzenia „Świadome Narodziny”. Tego dnia dyrektor Szpitala Marek Konieczko w symboliczny sposób podziękował długoletnim pracownikom, związanym ze Szpitalem Wojewódzkim  nieprzerwanie od momentu jego funkcjonowania.

 W programie obchodów znalazła się również prezentacja zatytułowana „Okulistyka w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim” przedstawiona przez dr n. med. Małgorzatę Stawską, kierownika Oddziału Okulistycznego. Ostatnim punktem uroczystości był pokaz samoobrony jiu-jitsu w wykonaniu ratownika Damiana Fidali.

 

Poza tym jednym z istotnych elementów tego dnia była możliwość otrzymania Pudełka Życia.

 

Pudełko Życia to specjalnie oznaczony pojemnik zawierający kartę z informacjami o stanie zdrowia – przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, uczuleniach czy innych dolegliwościach. Dzięki takiej karcie ratownicy będą wiedzieli, że nie mogą podać danego leku, bo wywoła on reakcję alergiczną , będą wiedzieli i przebytych dotychczas  chorobach lub przewlekłych schorzeniach (więcej informacji na temat Pudełka Życia w artykule „Małe pudełko może uratować życie”.

 

 

Fot. Andrzej Zieliński

 

 

Info dla Pacjenta

Podziękowania od Pacjentów

Film o Szpitalu

onas

Plan Szpitala

 

Statystyka 2017

468407
DzisiajDzisiaj1452
WczorajWczoraj1197
Ten TydzieńTen Tydzień7456
Ten MiesiącTen Miesiąc25764
WszystkieWszystkie468407

Statystyka 2016

W 2016 roku odwiedziło nas:

621 711 osób