Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA

NOCNA I ŚWIĄTECZNA OPIEKA ZDROWOTNA W ŁÓDZKIEM...

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Bezpłatne leki dla osób powyżej 75 roku życia

Od pierwszego września 2017 ruszyła druga...

Jesteśmy w sieci szpitali

Jesteśmy w sieci szpitali

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja...

Wszczepiliśmy ponad sto rozruszników

Od  początku działania pracowni kardiologicznej w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim czyli od listopada 2016 roku wszczepiono blisko 120 urządzeń stymulujących serce, w tym również kilka kardiowerterów-derfibrylatorów (ICD).

 

Już na tym etapie nasza placówka może poszczycić się liczną grupą pacjentów z niewydolnością serca, którym udzielono kompleksowej pomocy i uchroniono ich przed nagłym zgonem sercowym. O tym jak przebiega zabieg, o nowoczesnych urządzeniach oraz jakim udogodnieniem w walce o zdrowie jest obecność poradni kontroli rozruszników w naszym szpitalu opowiadają kardiolodzy i operatorzy w pracowni kardiologicznej: lek Paweł Korczyc i dr n med. Artur Klimczak.

 

 

Kompleksowa pomoc pacjentom z problemami kardiologicznymi

 

W październiku 2016r. rozpoczęła działalność pracownia kardiologiczna, w której implantowane są nowoczesne rozruszniki serca oraz kardiowertery-defibrylatory, umożliwiające np. diagnostykę rezonansem magnetycznym.

- Posiadanie pracowni znacząco podnosi bezpieczeństwo naszych pacjentów, ponieważ w zawale serca najważniejszy jest czas. Im szybciej u pacjenta z zawałem serca zostanie wykonana koronarografia, tym lepsze efekty leczenia  i szansa na powrót do zdrowia. U pacjentów wymagających implantacji kardiostymulatora, zwykle nie ma aż tak dużego pośpiechu. Pacjent może być odpowiednio przygotowany do zabiegu. Najważniejsze, że posiadając pracownię elektroterapii na miejscu, nasi pacjenci będą mogli być kompleksowo leczeni, bez konieczności nierzadko ryzykownego transportu do innych placówek- mówi lek Paweł Korczyc, kardiolog w Samodzielny Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

- Dzięki uruchomieniu pracowni kardiologicznej leczenie pacjentów w oddziale kardiologii jest kompleksowe. Pacjenci z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic nie muszą szukać pomocy w innych miastach. Pracownia kardiologiczna stale się rozwija. Od stycznia 2017 roku są wszczepiane kardiowertery-defibrylatory czyli urządzenia zabezpieczające przed nagłym zgonem sercowym, pacjentów z niewydolnością serca. A to duży krok w piotrkowskiej elektroterapii- dodaje dr n med. Artur Klimczak.

 

Zaawansowane urządzenia i szybka pomoc

 

Zabieg implantacji rozrusznika przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, to znaczy pacjent nie jest usypiany na czas zabiegu. Zabieg wykonywany jest zwykle w lewej okolicy  podobojczykowej. Polega na wprowadzeniu przez układ żylny elektrod (jednej lub dwóch)  bezpośrednio do serca oraz połączeniu ich rozrusznikiem. Rozrusznik umieszcza się głęboko pod skórą. Cały zabieg trwa ok. 1-2 godziny. Przez ten czas pacjent leży nieruchomo na stole operacyjnym.

- W pracowni kardiologicznej dysponujemy urządzeniami trzech wiodących na świecie firm. Są to wysoce zaawansowane urządzenia np. posiadające funkcje pomiaru aktywności fizycznej pacjenta lub monitorujące jego stan hemodynamiczny- dzięki czemu można dokonać modyfikacji leczenia zanim dojdzie do dekompensacji układu krążenia lub umożliwiające późniejszą diagnostykę rezonansem magnetycznym - mówi Paweł Korczyc.

 

Pacjent z wszczepionym rozrusznikiem nie pozostaje sam

 

W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęła działalność Poradnia kontroli rozruszników (przy Poradni kardiologicznej). Pacjenci po implantacji rozruszników lub ICD mają od razu zagwarantowaną bezpłatną pomoc i opiekę, bez konieczności szukania pomocy w innych poradniach.

 

Każdy pacjent z wszczepionym rozrusznikiem lub ICD może zapisać się do Poradni kardiologicznej. Kontrolujemy również najbardziej zaawansowane układy resynchronizacji serca tzn. układy CRT.

 

 

 

Info dla Pacjenta

Podziękowania od Pacjentów

Film o Szpitalu

onas

Plan Szpitala

 

Statystyka 2017

470958
DzisiajDzisiaj85
WczorajWczoraj1280
Ten TydzieńTen Tydzień85
Ten MiesiącTen Miesiąc28315
WszystkieWszystkie470958

Statystyka 2016

W 2016 roku odwiedziło nas:

621 711 osób