Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Dwadzieścia trzy pielęgniarki oddziałów...

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Po operacji wszczepienia endoprotezy kolana,...

Marszałek o nowym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

Marszałek o nowym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

O nowym systemie organizacji Państwowego...

Pierwsza operacja endoprotezy kolana za nami

Sześćdziesięcio czteroletni pacjent, czterech specjalistów i ponad godzina pracy. W ubiegłą środę, 27.03.2019 roku w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim nasi specjaliści z zakresu ortopedii przeprowadzili  operację wszczepienia endoprotezy kolana, która jest pierwszym zabiegiem przeprowadzonym w ramach nowego zakresu świadczeń w naszej placówce.

 

 

Endoproteza kolana to sztuczny staw, który ma zastąpić ten prawdziwy. Jego wszczepienie bardzo często jest ostatnią szansą dla pacjentów na powrót do  pełnej lub częściowej sprawności sprzed choroby.  Najczęstszym wskazaniem do takiego zabiegu jest rozległy uraz, nawracające stany zapalne w kolanie, zbyt mała ilość mazi stawowej, kolano szpotawe (kolana nie łączą się ze sobą podczas stania ze złączonymi kostkami) lub koślawe oraz zwyrodnienie, spowodowane np. chorobą reumatyczną.

 

Podczas operacji pacjent otrzymuje znieczulenie ogólne,  lekarz otwiera kolano i w pierwszej kolejności pozbywa się tego, co zostało ze zniszczonego stawu kolanowego. Przed operacją, na podstawie wyników badania obrazowego kolana, wykonuje się indywidualny dla każdego pacjenta model protezy.

 

- Po takim zabiegu znacznie wzrasta komfort życia pacjenta. Funkcjonowanie z chorym stawem to duży wysiłek energetyczny  oraz ból nie tylko stawu kolanowego, ale także stawu biodrowego i kręgosłupa- mówi lek. Romulad Karoń – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Samodzielnym Szpitalu wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Endoproteza kolana to tylko jeden z wielu elementów wchodzących w skład zabiegów w ramach nowego zakresu świadczeń naszego szpitala. Pozostałe  to  proteza częściowa kolana, proteza stawu biodrowego, proteza barku, artroskopia barku, zabiegi rekonstrukcyjne stopy i stawu skokowego.  

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

167138
DzisiajDzisiaj1188
WczorajWczoraj1686
Ten TydzieńTen Tydzień3940
Ten MiesiącTen Miesiąc38780
WszystkieWszystkie167138

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób