Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Coraz więcej pielegniarek ze specjalizacją

Dwadzieścia trzy pielęgniarki oddziałów...

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Po operacji wszczepienia endoprotezy kolana,...

Marszałek o nowym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

Marszałek o nowym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

O nowym systemie organizacji Państwowego...

Wszczepiliśmy pierwszą endoprotezę stawu ramiennego

Po operacji wszczepienia endoprotezy kolana, która była pierwszym zabiegiem przeprowadzonym w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim w ramach nowego zakresu świadczeń, nasi specjaliści z zakresu ortopedii wykonali pierwszy zabieg wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego.

 

Endoproteza barku to zabieg chirurgiczny zalecany przede wszystkim tym pacjentom, których problemem jest zwyrodnienie stawu barkowego. Polega on na zastąpieniu zmienionego chorobowo stawu protezą, dzięki czemu poprawia się ruchomość stawu barkowego, pacjent może pozbyć się bólu i znacznie poprawia się jego komfort życia. W niektórych przypadkach jest to zabieg ostatniej szansy. Najczęstszymi wskazaniami do zabiegu endoprotezy barku są zwyrodnienia stawu barkowego spowodowane urazami lub stanami zapalnymi, reumatoidalne zapalenie stawów czy nowotwór. Taki zabieg zazwyczaj trwa około 2 godzin a chory w szpitalu spędza nie dłużej niż 3 dni. Już w pierwszych dniach po operacji pacjent rozpoczyna rehabilitację, która ma ogromne znaczenie  w  szybkim powrocie do zdrowia.

Nowy zakres świadczeń w Oddziale Urazowo – Ortopedycznym naszego szpitala pozwala wykonywać także zabiegi typu: proteza częściowa kolana, proteza stawu biodrowego, proteza barku, artroskopia barku, zabiegi rekonstrukcyjne stopy i stawu skokowego.

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

167139
DzisiajDzisiaj1189
WczorajWczoraj1686
Ten TydzieńTen Tydzień3941
Ten MiesiącTen Miesiąc38781
WszystkieWszystkie167139

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób