Koniec letniego sezonu pracy łódki motorowej

Zakończył się  letni sezon pracy łódki motorowej obsługiwanej przez  Wodny Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego, która od 15 czerwca do 15 września dbała o bezpieczeństwo turystów przebywających nad Zalewem Sulejowskim.

Tegoroczny sezon w porównaniu do poprzedniego można określić jako bardzo spokojny. Od czerwca do września zarejestrowano jedynie 11 interwencji ( 9 osób otrzymało pomoc na miejscu a 2 osoby przekazano innym Zespołom Ratownictwa Medycznego). Ratownicy najczęściej interweniowali w przypadkach urazów, zranień, zasłabnięć z powodu wysokich temperatur  oraz dolegliwości kardiologicznych. Zazwyczaj  w weekendy, kiedy nad wodą odpoczywało najwięcej osób.  Zdarzały się też komiczne prośby (których ratownicy nie mogli spełnić) o pożyczenie dwóch litrów paliwa czy… masaż pleców po niefortunnym stąpnięciu na nierównym terenie.

W karetce wodnej  podczas dyżuru pracuje dwóch ratowników medycznych i stermotorzysta, który jest kierowcą ambulansu. Podczas służby zawsze wyznaczany jest starszy dyżuru, czyli pracownik z najdłuższym stażem pracy w zawodzie i największą wiedzą.

Polem działania ambulansu wodnego jest cały Zalew Sulejowski a łódka stacjonuje w Bronisławowie.

Po okresie pracy łódki jest ona serwisowana i przygotowywana do następnego sezonu.