Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koniec letniego sezonu pracy łódki motorowej

Zakończył się  letni sezon pracy łódki motorowej obsługiwanej przez  Wodny Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego, która od 15 czerwca do 15 września dbała o bezpieczeństwo turystów przebywających nad Zalewem Sulejowskim.

 

 Tegoroczny sezon w porównaniu do poprzedniego można określić jako bardzo spokojny. Od czerwca do września zarejestrowano jedynie 11 interwencji ( 9 osób otrzymało pomoc na miejscu a 2 osoby przekazano innym Zespołom Ratownictwa Medycznego). Ratownicy najczęściej interweniowali w przypadkach urazów, zranień, zasłabnięć z powodu wysokich temperatur  oraz dolegliwości kardiologicznych. Zazwyczaj  w weekendy, kiedy nad wodą odpoczywało najwięcej osób.  Zdarzały się też komiczne prośby (których ratownicy nie mogli spełnić) o pożyczenie dwóch litrów paliwa czy… masaż pleców po niefortunnym stąpnięciu na nierównym terenie.

W karetce wodnej  podczas dyżuru pracuje dwóch ratowników medycznych i stermotorzysta, który jest kierowcą ambulansu. Podczas służby zawsze wyznaczany jest starszy dyżuru, czyli pracownik z najdłuższym stażem pracy w zawodzie i największą wiedzą.

 Polem działania ambulansu wodnego jest cały Zalew Sulejowski a łódka stacjonuje w Bronisławowie.

Po okresie pracy łódki jest ona serwisowana i przygotowywana do następnego sezonu.

 

 

 

 

 

Info dla Pacjenta

Podziękowania od Pacjentów

Film o Szpitalu

onas

Plan Szpitala

 

Statystyka 2017

477779
DzisiajDzisiaj339
WczorajWczoraj2192
Ten TydzieńTen Tydzień6906
Ten MiesiącTen Miesiąc35136
WszystkieWszystkie477779

Statystyka 2016

W 2016 roku odwiedziło nas:

621 711 osób