Niezwykły prezent od pacjenta

Obraz olejny z wizerunkiem Mikołaja Kopernika, patrona szpitala otrzymała placówka od Włodzimierza Mędrzyckiego, byłego pacjenta, który postanowił w taki sposób wyrazić swoją wdzięczność.

- Chciałem w ten sposób dać wyraz mojej wdzięczności za bardzo dobrą opiekę jaką otrzymałem w państwa szpitalu. Korzystałem z pomocy w Oddziale Gastrologicznym, Oddziale Chirurgicznym oraz Poradni Onkologicznej. Jestem wdzięczny wszystkim lekarzom tam pracującym, całemu personelowi z ogromnym wyróżnieniem dr Ewy Chmielewskiej- Tomeckiej - mówi Włodzimierz Mędrzycki, autor obrazu.

Pan Włodzimierz, ekonomista z wykształcenia zaznacza, że jest amatorem i pasjonatem malarstwa. Swoje dzieła tworzy za pomocą różnych technik, ale najbardziej kocha pastele.

Praca nad obrazem, który namalował specjalnie dla szpitala zajęła mu około 10 godzin.

Obraz z wizerunkiem Mikołaja Kopernika został umieszczony w sekretariacie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

W 2017 roku odwiedziło nas: