Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozmawiają o tym co ważne

       Rozmawiają o okresie połogu i powrocie do płodności, o aktywności fizycznej w ciąży tuż po porodzie a także o tym czemu służy masaż Shantala. Czyli o tym co ważne dla przyszłych i młodych mam. To główne tematy poruszane do tej pory podczas warsztatów organizowanych przez Fundację „Dobre Ręce Położnych” dedykowanych młodym mamom i kobietom w ciąży. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

 

 - Panie, które biorą udział w warsztatach są głównie  bardzo zainteresowane okresem noworodkowym i szczepieniami ( zarówno tymi w okresie  noworodkowym jak i niemowlęcym). Dużą popularnością cieszy się też temat masażu Shantala, który właśnie z racji dużego zainteresowania będzie kontynuowany na najbliższych zajęciach. Grupa Pań jeszcze nie jest zbyt duża, ale mam nadzieję, że z każdy spotkaniem będzie coraz więcej kobiet - mówi Katarzyna Czajka, prowadząca warsztaty i członkini Fundacji „Dobre Ręce Położnych”.

          Kolejne spotkanie odbędzie się 4 maja 2016r. (środa) o godz. 15:00 w sali „Medyk” przy ul. Rakowskiej 15 (budynek Przychodni Specjalistycznych, wejście od ul. Wolborskiej). Głównymi tematami spotkania będzie rozszerzenie diety niemowlęcia oraz masaż Shantala w praktyce. Warsztaty są bezpłatne i będą trwały godzinę.

Więcej informacji u Katarzyny Czajki pod nr tel: 503-968-820.

 

Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Ma wiele korzyści:

- stymuluje prawidłowy rozwój psychoruchowy

- wycisza, uspokaja, relaksuje

- pobudza krążenie

- pomaga w uregulowaniu snu

- reguluje trawienie, zapobiega lub łagodzi kolki i zaparcia

- zwiększone wydzielanie endorfin

- daje poczucie bezpieczeństwa

- zmniejsza się produkcja kortyzolu

- umacnianie więzi emocjonalnych z rodzicami.

Dziecko można zacząć masować od 4 tygodnia życia bez dalszych ograniczeń wiekowych.

 

 

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

167136
DzisiajDzisiaj1186
WczorajWczoraj1686
Ten TydzieńTen Tydzień3938
Ten MiesiącTen Miesiąc38778
WszystkieWszystkie167136

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób