Przychodnia Gruźlicy i Chorób Płuc

posiada w swej strukturze 2 poradnie – Poradnię Pulmonologiczną oraz Poradnię Gruźlicy i Chorób Płuc, w których leczeni są pacjenci z chorobami płuc oraz układu oddechowego. U każdego pacjenta zgłaszającego się do Poradni możliwe jest wykonanie badania spirometrii – jest to komputerowe badanie, które umożliwia zmierzenie objętości i pojemności płuc oraz przepływów powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego pozwalające na ocenę wydolności układu oddechowego pacjenta co ma szczególne znaczenie przy leczeniu POCHP i astmy.