Dział Rehabilitacji

Kierownik mgr Krzysztof Kruszyński

tel. +48 44 648 03 53

Dział Rehabilitacji prowadzi ambulatoryjną rehabilitację leczniczą pacjentów we wszystkich specjalnościach lekarskich.

Rehabilitacja prowadzona jest w dwutygodniowych turnusach usprawniających 5 dni w tygodniu w godzinach 700 – 1900. W każdym turnusie z różnorodnych form usprawniania korzysta 150 pacjentów. Rehabilitacja prowadzona jest przez zespół fizjoterapeutyczny, w skład którego wchodzą lekarze specjaliści rehabilitacji, magistrowie i technicy fizjoterapii.

Dział Rehabilitacji wyposażony jest w profesjonalny sprzęt fizyko- i kinezyterapeutyczny, który pozwala osiągać sukcesy terapeutyczne w wielu schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, reumatologicznych czy chirurgicznych. Wykonywane są zabiegi z zakresu elektrolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii niskiej i wysokiej częstotliwości, krioterapii, leczenia ultradźwiękami. W codziennej praktyce stosujemy ćwiczenia usprawniające w szerokim zakresie i masaż leczniczy.

Dział Rehabilitacji umożliwia również studentom – przyszłym fizjoterapeutom – zdobycie umiejętności praktycznych w ramach odbywanych praktyk studenckich.

Rehabilitacja prowadzona w gabinetach Działu Rehabilitacji jest bezpłatna – świadczenia udzielane są w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Powiązane linki: