Oddział Kardiologiczny z pracownią hemodynamiki

tel. +48 44 648 04 09 - Gabinet Pielęgniarski

Kierownik dr n. med. Tomasz Ciurus

p.o  Pielęgniarki Oddziałowej mgr piel. Agnieszka Krasoń

Oddział Kardiologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 10 sal chorych, w których znajdują się 32 łóżka:

• 1 sala 8 łóżkowa – sala intensywnej opieki kardiologicznej tzw. „R”
  • 8 sal 3 łóżkowych
  • 1 izolatka

Wszystkie sale posiadają węzeł sanitarny (w tym trzy sanitariaty przystosowane  są dla osób niepełnosprawnych).

Kadrę Oddziału Kardiologicznego stanowi 10 lekarzy – w tym 5 specjalizujących się w zakresie kardiologii (3 z tytułem doktora nauk medycznych), 1 specjalistę w zakresie chorób wewnętrznych , nefrologii i hipertensjologii oraz 34 pielęgniarki (23 z wykształceniem wyższym, 7 z tytułem magistra pielęgniarstwa, 4 ze specjalizacją) oraz 2 rejestratorki medyczne, 2 opiekunki medyczne oraz 6 salowych.

Oddział hospitalizuje pacjentów w pełnym zakresie schorzeń kardiologicznych, leczenia inwazyjnego ostrych zespołów wieńcowych, choroby niedokrwiennej serca, leczenia zachowawczego niewydolności krążenia, zaburzeń rytmu serca, nadciśnienia tętniczego.

Wyposażenie:

Wyposażenie stanowi sprzęt służący do zabezpieczenia ciągłości świadczeń medycznych : min. defibrylatory, angiograf, Lucas (urządzenie do masażu zewnętrznego serca), aparat do echa serca, zestaw do prób wysiłkowych, Holter, kardiomonitory, aparaty do EKG, ssaki, respiratory, kardiostymulatory.

W 2018r. w Oddziale Kardiologicznym leczono 1903 pacjentów.

W październiku 2016r. rozpoczęła działalność Pracownia Kardiologiczna, w której implantowane są nowoczesne rozruszniki serca oraz kardiowertery-defibrylatory, umożliwiające np. diagnostykę rezonansem magnetycznym.

204155
WszystkieWszystkie204155