Oddział Chirurgiczny

Kierownik lek. med. Mirosław Krzysiak

Pielęgniarka Oddziałowa lic. piel. Barbara Krawczyk

Sale chorych:

Oddział Chirurgiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 22 sale chorych, w których znajduje się 50 łóżek.

Kadra:

Kadrę Oddziału Chirurgicznego stanowi 13 lekarzy specjalistów chirurgii ( w tym 3 specjalistów chirurgii onkologicznej, 3 lekarzy specjalizujących się w zakresie chirurgii, 3 doktorów nauk medycznych) oraz 26 pielęgniarek ( w tym 10 z wyższym wykształceniem, a także 3 opiekunki medyczne, 6 salowych i 2 rejestratorki medyczne.

Hospitalizacja:

Oddział specjalizuje się w leczeniu operacyjnym kamicy pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową, przepuklin, żylaków kończyn dolnych, nowotworów przewodu pokarmowego, wola tarczycy,stomii, przetoki włosowatej, wyrostka robaczkowego.

W oddziale hospitalizowani są pacjenci z urazami głowy, brzucha, żeber, stopą cukrzycową, bólami brzucha z różnych przyczyn w tym niedrożność jelit.

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada m.in., kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy objętościowe, ssaki próżniowe i inne.

W 2018r. w Oddziale Chirurgicznym leczono 2477 pacjentów.

204183
WszystkieWszystkie204183