Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

 

 

tel. +48 44 648-04-04

 

 

                                                         Kierownik lek. Tomasz Pniak

                                                   Pielęgniarka Oddziałowa Halina Sęk

 

 

Sale chorych:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 4 sale chorych (1 sala 5-łóżkowa, 2 sale dwułóżkowe oraz jednołóżkowa izolatka), w których znajduje się 10 łóżek.

 

Kadra:

Kadrę Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii stanowi 10 specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii oraz 3 rezydentów tej specjalizacji, 37 pielęgniarek (29 pielęgniarek z wykształceniem wyższym w tym 8 z tytułem magistra pielęgniarstwa oraz 22 pielęgniarek z tytułem licencjata pielęgniarstwa, 5 posiada specjalizację z anastazjologii i intensywnej terapii) 3 salowe oraz jedna rejestratorka medyczna.

 

Hospitalizacja:

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii jest oddziałem 10- łóżkowym (z materacami przeciwodleżynowymi, w którym leczeni i diagnozowani są pacjenci będący w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. Wszystkie stanowiska intensywnej terapii wyposażone są w sprzęt pozwalający na ciągłe monitorowanie podstawowych i zaawansowanych czynności życiowych pacjentów: respiratory, kardiomonitory, pulsoksymetry, kapnografy;

 

Dodatkowo oddział posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu chorego dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, wziernikowanie drzewa oskrzelowego oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych. Ponadto oddział posiada możliwość prowadzenia ciągłej terapii nerkozastępczej. Dzięki współpracy z oddziałami chirurgii, kardiologii interwencyjnej, ortopedii, traumatologii, neurologii oraz urologii zapewnia kompleksowe zaopatrzenie chorych w ciężkim stanie.

W oddziale leczeni są chorzy:

- po resuscytacji krążeniowo – oddechowej,

- z urazami wielonarządowymi,

- we wszystkich rodzajach wstrząsu,

- z niewydolnością krążeniowo – oddechową z powodu innych chorób,

- po rozległych zabiegach operacyjnych wymagających wzmożonego nadzoru pooperacyjnego,

- po zatruciach,

 

Doświadczony zespół anestezjologiczny wykonuje rocznie około 3000 znieczuleń na 7 salach operacyjnych wyposażonych w aparaty do znieczuleń, kardiomonitory, defibrylator, pulsoksymetry, kapnometry oraz NMT.

 

Zabiegi obejmują zabiegi chirurgiczne, ortopedyczne, urologiczne, okulistyczne oraz laryngologiczne. Znieczuleni są również pacjenci w trakcie badań diagnostycznych m.in. tomografii komputerowej i endoskopii.

 

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ, m.in.:

Oprócz w/w sprzętów oddział wyposażony jest w aparaty do znieczuleń, pompy infuzyjne, defibrylatory, kardiomonitory, zewnętrzny stymulator serca, aparaty do pomiaru rzutu serca.

 

W 2018r. w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii leczono 237 chorych.

 

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

204167
DzisiajDzisiaj48
WczorajWczoraj1182
Ten TydzieńTen Tydzień2353
Ten MiesiącTen Miesiąc28903
WszystkieWszystkie204167

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób