Oddział Reumatologiczny

Kierownik lek. med. Tadeusz Bednarski

Pielęgniarka Oddziałowa mgr piel. Katarzyna Zagajska

Sale chorych:

Oddział Reumatologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 6 sal chorych (2 sale 2-osobowe oraz 4 sale 4-osobowe), w których znajduje się 19 łóżek.

Kadra:

Kadrę Oddziału Reumatologicznego stanowi 3 lekarzy specjalistów reumatologów, 6 pielęgniarek oraz 2 salowe.

Hospitalizacja:

Oddział Reumatologiczny specjalizuje się w leczeniu:

• reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
  • kolagenozy (toczeń rumieniowaty, układowy, zapalenie skórno-mięśniowe, sklerodermia, zapalenie naczyń).
  • łuszczycowe zapalenie stawów,
  • dna moczanowa,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • leczenie lekami biologicznymi - RZS, ŁZS, ZZSK,

Ponadto w oddziale zabiegi rehabilitacyjne odbywają się na miejscu, w każdej Sali znajduje się węzeł sanitarny oraz telewizor.

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.:aparaty EKG,stół rehabilitacyjny, lampę kwarcową, lampy do fototerapii, aparaty do masażu, do krioterapii, elektroterapii, magnetoterapii, laseroterapii czy terapii ultradźwiękowej. Pacjenci mają możliwość korzystania z wanny do masaży podwodnych.

W 2018r. w Oddziale Reumatologicznym leczono 422 pacjentów.

204163
WszystkieWszystkie204163