Oddział Gastroenterologiczny

Kierownik dr n. med. Grzegorz Bombski

Pielęgniarka Oddziałowa Dorota Krawczyńska

Sale chorych:

Oddział Gastroenterologiczny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 6 sal chorych (4 sale 3-osobowych, 2 sale 2-osobowe), w których znajduje się 15 łóżek.

Kadra:

Kadrę Oddziału Gastroenterologicznego stanowi 2 dr n. med. specjalista chorób wewnętrznych i specjalista gastroenterologii oraz jeden specjalista chorób wewnętrznych w trakcie specjalizacji z gastroenterologii. Poza tym 9 pielęgniarek, 1 opiekunka medyczna, 3 salowe, 1 rejestratorka medyczna.

Hospitalizacja:

Oddział specjalizuje się w diagnostyce chorób górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego:

- kolonoskopie i gastroskopie diagnostyczne,

- kolonoskopie i gastroskopie terapeutyczne,

- tamowanie krwawień śluzówkowych i naczyniowych,

- pobieranie wycinka do badań histopatologicznych,

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada m.in.

Videoprocesor, videokolonoskop, Videogastroskop, Videokolonoskop, Aparat EKG, Aparat USG, kardiomonitor.

W strukturze oddziału funkcjonuje Pracownia Endoskopowa wyposażona w nowoczesne videoendoskopy umożliwiające wykonywanie badań diagnostycznych jak i procedur terapeutycznych w obrębie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Profesjonalny system archiwizacji umożliwiający wykonanie cyfrowego zapisu badania. Pracownia wyposażona jest w zautomatyzowane myjnie endoskopowe, zapewniające pełna dezynfekcję używanego sprzętu.

W 2018r. w Oddziale Gastroenterologicznym leczono 1402 pacjentów.

204172
WszystkieWszystkie204172