Oddział Wewnętrzny

p.o. kierownika lek. Magdalena Gizeweter-Zielińska

Pielęgniarka Oddziałowa lic. piel. Marta Skrzypczyńska

Sale chorych:

Oddział Wewnętrzny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 10 sal chorych i jedna obserwacyjna (8 sal 4-osobowe, 2 sale 2-osobowe), w których znajduje się 30 łóżek.

Kadra:

Kadrę Oddziału Wewnętrznego stanowi 6 (w tym 5 lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych), 2 rezydentów, oraz 19 pielęgniarek ( w tym 13 z wykształceniem wyższym), 3 opiekunów medycznych, 5 salowych oraz 2 rejestratorki medyczne.

Hospitalizacja:

Oddział zajmuje się leczeniem następujących schorzeń:

• układ oddechowy: zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zaostrzenie astmy oskrzelowej, zapalenia płuc;
  • układ moczowy: zakażenie dróg moczowych, ostra niewydolność nerek, zaostrzenie przewlekłej niewydolności nerek,
  • choroby metaboliczne: cukrzyca, dna moczanowa, choroby tarczycy;
  • choroby rozrostowe

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. . Posiada min.:defibrylator, inhalator, pompy infuzyjne, respirator, aparaty EKG, pulsoksymetr, kardiomonitory, ssaki elektryczne;

W 2018r. w Oddziale Wewnętrznym leczono 1328 chorych.

204211
WszystkieWszystkie204211