Szpitalny Oddział Ratunkowy

Kierownik lek. Małgorzata Senderowska

Pielęgniarka Oddziałowa Agnieszka Górska

Sale chorych:

Szpitalny Oddział Ratunkowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 3 sale chorych  ( sala resuscytacjno – zabiegowa, sala wstępnej  intensywnej terapii oraz sala obserwacyjna. W oddziale znajduje się sześć łóżek.

Kadra:

Kadrę SOR stanowi 8 lekarzy, 33 ratowników medycznych, 6 pielęgniarek, 2 położne, 6 rejestratorek medycznych oraz 5 salowych.

Hospitalizacja:

Szpitalny Oddział Ratunkowy udziela całodobowo świadczeń w zakresie stanów zagrożenia życia i zdrowia, zwłaszcza nagłego zatrzymania krążenia i akcji oddechowej, udaru, masywnego urazu wielonarządowego, obrażeń centralnego układu nerwowego. W części zabiegowej udziela świadczeń w ramach doraźnej pomocy w urazach kostno – stawowych i miąższowych. Ponadto SOR świadczy usługi medyczne w przypadkach wymagających wstępnej selekcji przed przyjęciem do innych oddziałów szpitalnych lub przewozem do innej placówki medycznej.

Sprzęt medyczny:

Oddział  w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.:kardiomonitory, respiratory, aparaty EKG, defibrylatory, ssaki próżniowe.

W 2018r. w SOR  leczono 58 pacjentów.

204192
WszystkieWszystkie204192