Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej

 

 

                                                            tel. + 48 44 648-03-82

 

 

Kierownik dr n. med. Danuta Kopcik

Pielęgniarka Oddziałowa Iwona Płusa

 

 

Sale chorych:

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 7 (4 sale 2-osobowe z węzłem sanitarnym, 2 sale 3-osobowe i 1 salę jednoosobową z możliwością monitorowania), w których znajduje się 15 łóżek.

 

Kadra:

Kadrę Rehabilitacji Kardiologicznej stanowi 2 lekarzy dr n. med. specjalistów rehabilitacji medycznej. Poza tym 7 pielęgniarek, 1 psycholog, 2 fizjoterapeutów ( 2 z tytułem magistra).

 

Hospitalizacja:

Zakres świadczeń w oddziale min. obejmuje chorych:

- po angioplastyce wieńcowej i implantacji stentu, oraz z chorobami współistniejącymi (np.cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność nerek, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, choroby układu kostno-stawowego, padaczka);

- z niewydolnością serca;

- po operacjach kardiochirurgicznych z chorobami współistniejącymi (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność nerek, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, choroby układu kostno-stawowego, padaczka);

 

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. . Posiada min.:elektrokardiograf, kardiomonitor, cykloergometr do prób wysiłkowych, kardiologiczny stół pionizacyjny, łóżka rehabilitacyjne i przyrządy do ćwiczeń.

 

W 2018r. w Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej leczono 254 chorych.

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

204200
DzisiajDzisiaj81
WczorajWczoraj1182
Ten TydzieńTen Tydzień2386
Ten MiesiącTen Miesiąc28936
WszystkieWszystkie204200

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób