Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej

Kierownik dr n. med. Danuta Kopcik

Pielęgniarka Oddziałowa Iwona Płusa

Sale chorych:

Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 7 (4 sale 2-osobowe z węzłem sanitarnym, 2 sale 3-osobowe i 1 salę jednoosobową z możliwością monitorowania), w których znajduje się 15 łóżek.

Kadra:

Kadrę Rehabilitacji Kardiologicznej stanowi 2 lekarzy dr n. med. specjalistów rehabilitacji medycznej. Poza tym 7 pielęgniarek, 1 psycholog, 2 fizjoterapeutów ( 2 z tytułem magistra).

Hospitalizacja:

Zakres świadczeń w oddziale min. obejmuje chorych:

- po angioplastyce wieńcowej i implantacji stentu, oraz z chorobami współistniejącymi (np.cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność nerek, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, choroby układu kostno-stawowego, padaczka);

- z niewydolnością serca;

- po operacjach kardiochirurgicznych z chorobami współistniejącymi (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, przewlekła niewydolność nerek, zaburzenia rytmu serca i przewodzenia, choroby układu kostno-stawowego, padaczka);

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. . Posiada min.:elektrokardiograf, kardiomonitor, cykloergometr do prób wysiłkowych, kardiologiczny stół pionizacyjny, łóżka rehabilitacyjne i przyrządy do ćwiczeń.

W 2018r. w Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej leczono 254 chorych.

204200
WszystkieWszystkie204200