Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

 

                

 

tel. + 48 44 648-04-65 Gabinet Lekarski

       tel. + 48 44 648-04-37 Gabinet Pielęgniarski

 

 

 

  p.o. Ordynatora lek. med. Beata Telatyńska-Maciejczyk

 Pielęgniarka Oddziałowa mgr piel. Katarzyna Dróżdż

 

 

 

 

 

Sale chorych:

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 6 sal chorych (3 sale 3-osobowe, 3 sale 2-osobowe), w których znajduje się 15 łóżek. Ponadto w oddziale znajdują się 4 sale ćwiczeń, 1 sala terapii zajęciowej, gabinet logopedyczny oraz gabinet psychologa.

 

 

Kadra:

Kadrę Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej stanowi 1 lekarz specjalista neurolog, 2 lekarzy specjalistów rehabilitacji medycznej, 3 fizjoterapeutów, 1 terapeuta zajęciowy, 1 logopeda, 11 pielęgniarek, 1 psycholog oraz 3 salowe.

 

Hospitalizacja:

Celem rehabilitacji w warunkach stacjonarnych w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej jest:

  • możliwie jak najszybsze przywrócenie sprawności ruchowej, mowy, umożliwienie dalszego aktywnego uczestnictwa w  życiu rodzinnym, społecznym i w miarę możliwości zawodowym u pacjentów z chorobami neurologicznymi,
  • kontynuacja procesu leczenia chorób neurologicznych rozpoczętego w Oddziale Neurologicznym,
  • zahamowanie lub eliminacja postępu choroby,
  • przygotowanie pacjentów z chorobami neurologicznymi do dalszej rehabilitacji w warunkach ambulatoryjnych (Ośrodek Dzienny Rehabilitacji Ogólnoustrojowej).

 

Sprzęt medyczny:

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. . Posiada min.:

podstawowy sprzęt do fizjoterapii Sollux Multitronik, aparat do elektroterapii, kardiologiczny stół pionizacyjny do testów pochylniowych, rotor do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych, stół rehabilitacyjny, neuroforme, bieżnie z Eleveo (system do odciążania), dynamiczną ortezę z Sabeo, orbitrek, wioślarz.

 

Oddział zlokalizowany jest na parterze, co umożliwia m.in. prowadzenie rehabilitacji na powietrzu. Oddział zapewnia kompleksową - multidyscyplinarną rehabilitację obejmującą terapię psychologiczną, logopedyczną i zajęciową.

 

W 2018r. w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej leczono 217 chorych.

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

204186
DzisiajDzisiaj67
WczorajWczoraj1182
Ten TydzieńTen Tydzień2372
Ten MiesiącTen Miesiąc28922
WszystkieWszystkie204186

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób