Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Blok Operacyjny

                               Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika

 

                                                        w Piotrkowie Trybunalskim

 

                                                            tel. +48 44 648 04 32

 

  Blok Operacyjny Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim posiada 4 sale operacyjne oraz czterołóżkową salę wybudzeń.

 

  Stałą kadrę Bloku Operacyjnego stanowi 16 pielęgniarek (w tym 2 z wyższym wykształceniem, 9 posiadających kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa operacyjnego) i personel pomocniczy. Zabiegi operacyjne wykonywane są przez lekarzy chirurgów, ortopedów, ginekologów, laryngologów.,okulistów Znieczulenia do tych zabiegów prowadzą lekarze anestezjolodzy oraz pielęgniarki anestezjologiczne.

 

  Zabiegi operacyjne wykonywane są w pełnym znieczuleniu pacjenta lub w znieczuleniu miejscowym przy pełnym, ciągłym monitorowaniu parametrów życiowych przez cały czas trwania operacji oraz po niej na sali wybudzeń.

 

  Na Bloku Operacyjnym przeprowadzane są zabiegi w zakresie chorób przewodu pokarmowego, chorób tarczycy, chorób nowotworowych, chorób laryngologicznych, chorób ginekologicznych, urazów układu kostno – stawowego, endoprotez stawów biodrowych, urazów czaszkowych i wewnątrzczaszkowych (krwiaki przymózgowe, trepanacje), chorób oczu i innych.

 

  Każda sala Bloku Operacyjnego wyposażona jest w nowoczesny przezierny stół operacyjny, nowoczesną bezcieniową wielopunktową lampę operacyjną (sterylną, umożliwiającą oświetlenie pola operacyjnego), aparaturę anestezjologiczną służącą do znieczulania pacjenta, aparaturę do ciągłego pełnego monitorowania funkcji życiowych pacjenta oraz zestawy narzędzi operacyjnych. Ponadto Blok Operacyjny wyposażony jest w aparat rtg z ramieniem C (umożliwia wykonywanie zdjęć przez przezierny stół operacyjny w trakcie zabiegu operacyjnego bez konieczności poruszania pacjenta oraz bezpośredni przekaz obrazu na monitory, wykorzystywany głównie przy zabiegach ortopedycznych), laparoskop, artroskop, mikroskop, wiertarki elektryczne, wiertarkę ortopedyczną oraz kardiomonitory z pulsoksymetrami, pompy infuzyjne, aparat do EKG, ssaki elektryczne.

   Planowe zabiegi operacje wykonywane są od poniedziałku do piątku, średnio po 12 zabiegów dziennie. Blok Operacyjny utrzymywany jest w gotowości przez 24 godziny na dobę. Operacje w stanach nagłych i bezpośredniego zagrożenia życia przeprowadzane są natychmiastowo. Codziennie dyżuruje jedna sala do tego rodzaju zdarzeń. W 2009 roku wprowadzono Tygodniowy Plan Zabiegów co zdecydowanie usprawniło pracę Bloku.

 

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

167164
DzisiajDzisiaj1214
WczorajWczoraj1686
Ten TydzieńTen Tydzień3966
Ten MiesiącTen Miesiąc38806
WszystkieWszystkie167164

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób