Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Transport sanitarny

KOMU PRZYSŁUGUJE PRZEJAZD ŚRODKAMI TRANSPORTU SANITARNEGO?Pacjentowi na podstawie zlecenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego przysługuje bezpłatny przejazd środkami transportu sanitarnego, w tym lotniczego, do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej udzielającego świadczeń we właściwym zakresie, i z powrotem, w przypadkach:

- konieczności podjęcia natychmiastowego leczenia w zakładzie opieki zdrowotnej,

- wynikających z potrzeby zachowania ciągłości leczenia,

- dysfunkcji narządu ruchu uniemożliwiającej korzystanie ze środków transportu publicznego, w celu odbycia leczenia.


Uwaga! Pacjentowi w przypadkach niewymienionych wyżej, na podstawie zlecenia lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, przysługuje przejazd środkami transportu odpłatnie lub za częściową odpłatnością.


Podstawa prawna Ustawa z dnia 27 sierpnia 2004 roku

o świadczeniach opieki zdrowotnej

finansowanych ze środków publicznych 

 

 

   Od dnia 1 marca 2013r. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika  w Piotrkowie Trybunalskim realizuje odpłatne usługi transportowe tj. transport sanitarny medyczny (ambulans z wyposażeniem medycznym), transport sanitarny oraz zabezpieczanie imprez masowych.


   Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów realizując odpłatnie przewozy pacjentów na ich zlecenie lub zlecenie opiekunów pacjenta. Transporty sanitarne realizowane są specjalistycznymi ambulansami w dowolnym kierunku i w dowolnie wybranym przez pacjenta lub jego opiekuna terminie. Ambulanse obsługiwane są przez profesjonalną załogę złożoną z ratowników medycznych, a w przypadku potrzeby, załogę tę uzupełnia lekarz
o kierunkowych kwalifikacjach. Ambulanse wyposażone są w wysokiej klasy sprzęt medyczny pozwalający na przeprowadzenie transportu bez obawy o pogorszenie się stanu zdrowia pacjenta, a w przypadkach kryzysowych na ratowanie zdrowia i życia pacjenta.

  Zainteresowani zleceniem nam przewozu sanitarnego mogą zasięgnąć informacji osobiście lub telefonicznie w godzinach 7.25 – 15.00 w dni robocze, w
Dziale Pomocy Doraźnej w budynku Przychodni Specjalistycznych w Piotrkowie Tryb. przy ul. Rakowskiej 15 pok. nr 407;

 nr telefonu: (44) 648 03 55 lub przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia pod nr tel. (44) 648 04 75 gdzie zgłosi się Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Cennik usług transportowych:

Strefa Pacjenta

e-rejestracja

Plan Szpitala

 

Statystyka 2019

167217
DzisiajDzisiaj1267
WczorajWczoraj1686
Ten TydzieńTen Tydzień4019
Ten MiesiącTen Miesiąc38859
WszystkieWszystkie167217

Statystyka 2018

W 2018 roku odwiedziło nas:

570 342 osób