Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szkoła Rodzenia

O MNIE

Jestem położną i ogromną szczęściarą, że mój zawód to nie tylko praca, ale powołanie, pasja i chęć niesienia pomocy kobietom i ich nowonarodzonym dzieciom.

 

Od 14 lat pracuje w zawodzie. W 2000 roku ukończyłam Studium Medyczne w Piotrkowie Trybunalskim na wydziale położnych. Po odbyciu stażu w Wojewódzkim Szpitalu w Bełchatowie otrzymałam pełne prawo wykonywania zawodu.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w Górnośląskim Centrum Dziecka i Matki w Katowicach – Ligocie w Klinice Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, a następnie przez 10 lat pracowałam w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ligocie w Klinice Perinatologii i Ginekologii, gdzie pracując w bardzo empatycznym zespole mogłam zdobywać doświadczenie. Praca w klinice była dla mnie lekcją życia.

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2009 roku po obronie pracy magisterskiej otrzymałam tytuł: magister położnictwa.

Fascynuje mnie temat karmienia piersią i dlatego postanowiłam podnieść swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. W 2010 roku po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego otrzymałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego – CDL.

Ukończyłam też studia podyplomowe: Zarządzanie w ochronie zdrowia ( w warunkach integracji z Unią Europejską). Posiadam również kompetencje pracy w środowisku – ukończyłam kurs kwalifikacyjny: Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych.

W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i kursach.

Obecnie pracuję w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim  gdzie na co dzień uczestniczę w cudzie narodzin, pierwszym kontakcie matki z dzieckiem, pierwszym przystawieniem dziecka do piersi.

 

 

Witam w Szkole Rodzenia Świadome Narodziny

 

Jeżeli odwiedzacie właśnie tę stronę, to znaczy, że niedługo przyjdzie na świat Wasze dziecko.

Chcę wspierać Was w tym przełomowym okresie. Pragnę, aby dzięki zajęciom w  szkole poród był cudownym momentem narodzin Waszego maleństwa, a nie stresującą wizytą w szpitalu.

Do dyspozycji przyszłych Rodziców oddaję  bardzo dobrze wyposażoną, komfortową salę zajęciową i przytulny kącik "kawowy".

Ideą, przy tworzeniu szkoły rodzenia Świadome Narodziny, był pomysł, aby stworzyć szkołę rodzenia inną niż wszystkie. Jest to miejsce, w którym w komfortowych warunkach spotykacie się Wy - przyszli Rodzice, z doświadczoną kadrą.

 Celem szkoły jest nauczenie każdej przyszłej Mamy wiary w swoje możliwości, w swoją moc, a jej partnera - jak ma jej w tym aktywnie towarzyszyć. Mam nadzieję że pomogę Wam w bardziej świadomym przeżywaniu ciąży, a także przygotuje do aktywnego uczestnictwa w narodzinach dziecka.

W szkole rodzenia Świadome Narodziny  kładę nacisk przede wszystkim na przygotowanie przyszłych Rodziców do nowej roli, którą przyjmą na siebie z chwilą narodzin dziecka. Nasze zajęcia nie ograniczają się tylko do omówienia fizjologii ciąży i samego porodu, ale również obejmują zajęcia na temat opieki nad maluszkiem, diety dla młodej mamy, zabiegów pielęgnacyjnych, karmienia, wycieczki w oddział  i poznania personelu a także warsztatu pierwszej pomocy u dzieci.

 

  Szkoła rodzenia Świadome Narodziny jest dla Was, zajęcia odbywają się w miłej, luźnej atmosferze, jeden raz w tygodniu w grupach dla maksymalnie 5 par, dzięki czemu każdy z Was traktowany jest indywidualnie.

 Na zajęcia proszę zabrać:

 

  • zmienne obuwie
  • wygodny strój (typu dresy, itp.)
  • dobry humor :)

 

W Szkole Rodzenia Świadome Narodziny jest możliwość wypożyczenia laktatora do odciągania pokarmu firmy Medela.

Udzielam również porad laktacyjnych, jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, więcej informacji na stronie www.poradylaktacyjne.cba.pl

 

 

Serdecznie zapraszam

Anna Jakubczyk

mgr położnictwa

Certyfikowany Doradca Laktacyjny

 

KONTAKT

Anna Jakubczyk

607221590

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Powiązane linki:

 

Info dla Pacjenta

Podziękowania od Pacjentów

Film o Szpitalu

onas

Plan Szpitala

 

Statystyka 2017

477818
DzisiajDzisiaj378
WczorajWczoraj2192
Ten TydzieńTen Tydzień6945
Ten MiesiącTen Miesiąc35175
WszystkieWszystkie477818

Statystyka 2016

W 2016 roku odwiedziło nas:

621 711 osób