Szkoła Rodzenia

O MNIE

Jestem położną i ogromną szczęściarą, że mój zawód to nie tylko praca, ale powołanie, pasja i chęć niesienia pomocy kobietom i ich nowonarodzonym dzieciom.

Od 14 lat pracuje w zawodzie. W 2000 roku ukończyłam Studium Medyczne w Piotrkowie Trybunalskim na wydziale położnych. Po odbyciu stażu w Wojewódzkim Szpitalu w Bełchatowie otrzymałam pełne prawo wykonywania zawodu.

Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w Górnośląskim Centrum Dziecka i Matki w Katowicach – Ligocie w Klinice Intensywnej Terapii i Patologii Noworodka, a następnie przez 10 lat pracowałam w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – Ligocie w Klinice Perinatologii i Ginekologii, gdzie pracując w bardzo empatycznym zespole mogłam zdobywać doświadczenie. Praca w klinice była dla mnie lekcją życia.

Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2009 roku po obronie pracy magisterskiej otrzymałam tytuł: magister położnictwa.

Fascynuje mnie temat karmienia piersią i dlatego postanowiłam podnieść swoje kwalifikacje w tej dziedzinie. W 2010 roku po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego otrzymałam tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego – CDL.

Ukończyłam też studia podyplomowe: Zarządzanie w ochronie zdrowia ( w warunkach integracji z Unią Europejską). Posiadam również kompetencje pracy w środowisku – ukończyłam kurs kwalifikacyjny: Pielęgniarstwo rodzinne dla położnych.

W dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i kursach.

Obecnie pracuję w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim  gdzie na co dzień uczestniczę w cudzie narodzin, pierwszym kontakcie matki z dzieckiem, pierwszym przystawieniem dziecka do piersi.

Witam w Szkole Rodzenia Świadome Narodziny

Jeżeli odwiedzacie właśnie tę stronę, to znaczy, że niedługo przyjdzie na świat Wasze dziecko.

Chcę wspierać Was w tym przełomowym okresie. Pragnę, aby dzięki zajęciom w  szkole poród był cudownym momentem narodzin Waszego maleństwa, a nie stresującą wizytą w szpitalu.

Do dyspozycji przyszłych Rodziców oddaję  bardzo dobrze wyposażoną, komfortową salę zajęciową i przytulny kącik "kawowy".

Ideą, przy tworzeniu szkoły rodzenia Świadome Narodziny, był pomysł, aby stworzyć szkołę rodzenia inną niż wszystkie. Jest to miejsce, w którym w komfortowych warunkach spotykacie się Wy - przyszli Rodzice, z doświadczoną kadrą.

Celem szkoły jest nauczenie każdej przyszłej Mamy wiary w swoje możliwości, w swoją moc, a jej partnera - jak ma jej w tym aktywnie towarzyszyć. Mam nadzieję że pomogę Wam w bardziej świadomym przeżywaniu ciąży, a także przygotuje do aktywnego uczestnictwa w narodzinach dziecka.

W szkole rodzenia Świadome Narodziny  kładę nacisk przede wszystkim na przygotowanie przyszłych Rodziców do nowej roli, którą przyjmą na siebie z chwilą narodzin dziecka. Nasze zajęcia nie ograniczają się tylko do omówienia fizjologii ciąży i samego porodu, ale również obejmują zajęcia na temat opieki nad maluszkiem, diety dla młodej mamy, zabiegów pielęgnacyjnych, karmienia, wycieczki w oddział  i poznania personelu a także warsztatu pierwszej pomocy u dzieci.

Szkoła rodzenia Świadome Narodziny jest dla Was, zajęcia odbywają się w miłej, luźnej atmosferze, jeden raz w tygodniu w grupach dla maksymalnie 5 par, dzięki czemu każdy z Was traktowany jest indywidualnie.

Na zajęcia proszę zabrać:

• zmienne obuwie
  • wygodny strój (typu dresy, itp.)
  • dobry humor :)

W Szkole Rodzenia Świadome Narodziny jest możliwość wypożyczenia laktatora do odciągania pokarmu firmy Medela.

Udzielam również porad laktacyjnych, jestem Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym, więcej informacji na stronie www.poradylaktacyjne.cba.pl

Serdecznie zapraszam

Anna Jakubczyk