Dzień Dziecka z Ratownikami Medycznymi

Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Piotrkowie Trybunalskim, w ramach obchodów Dnia Dziecka, oglądały karetkę pogotowia i rozmawiały z ratownikami medycznymi.

Dzieci, które na początku podchodzą do karetki z rezerwą, a wręcz się boją, po chwili, zachęcone opowiadaniem ratowników, uśmiechają i oglądają wyposażenie z wypiekami na twarzy. Oczywiście wolelibyśmy, aby nigdy nie znalazły się w ambulansie jako pacjenci, ale jeśli już do tego dojdzie, nie będą sparaliżowane strachem, gdyż w zupełnie innej, radosnej sytuacji poznają pracę ratowników i obejrzą karetkę – mówi Tomasz Rusołowski, ratownik medyczny piotrkowskiego pogotowia.

Chcemy oswajać dzieci z karetką i ratownikami, a nie ma lepszego sposobu, niż robić to poprzez zabawę – twierdzą zgodnie Darek Owczarek i Jacek Wieczorek, ratownicy medyczni, którzy opowiadali o swojej pracy, pokazywali karetkę oraz sprzęt, który się w niej znajduje.

Maluchy bardzo interesowały się tym, co jest w karetce, jak działa sprzęt medyczny, a Kornelka i Staś spełnili swoje marzenie o zajęciu miejsca za kierownicą ambulansu.

Na zakończenie spotkania dzieciaki otrzymały lizaki i balony, a karetka pogotowia odjechała na sygnale wezwana pilnie do pacjenta!