Pamiętaj o ulotce! Czyli aktualności w temacie szczepień przeciw COVID-19

Pamiętaj o ulotce! Czyli aktualności w temacie szczepień przeciw COVID-19

Zaszczepiony I dawką? Nie zapomnij o drugiej! … i koniecznie pamiętaj o ulotce!

Wszystkie osoby, które przyjęły I dawkę szczepionki przeciw COVID-19, tuż po szczepieniu otrzymują specjalną ulotkę, m. in. z nazwą szczepionki oraz KONKRETNYM TERMINEM PRZYJĘCIA DRUGIEJ DAWKI.

TO NIEZWYKLE WAŻNE! Aby szczepionka była skuteczna, musi być podana dwukrotnie w odstępie minimum 21 dni.

PAMIĘTAJMY! Niezgłoszenie się w ustalonym terminie może skutkować ZMARNOWANIEM szczepionki; przygotowana dawka musi być wykorzystana w przeciągu 6 godzin!

W przypadku choroby lub innych czynników uniemożliwiających stawienie się w przydzielonym terminie, prosimy o poinformowanie naszego koordynatora o tym fakcie. Im szybciej to nastąpi, tym sprawniej nastąpi przydzielenie do tego terminu kolejnej osoby z listy oczekujących na szczepienie.

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim NIE INFORMUJE, ani NIE PRZYPOMINA o kolejnym terminie szczepienia, dlatego tak ważne jest zachowanie oraz przyniesienie ulotki ze sobą.

Komunikat NFZ dotyczący szczepień seniorów:

Ze względu na ograniczoną dostępność szczepionki najprawdopodobniej nie wszyscy zainteresowani zostaną umówieni w procesie rejestracji na konkretne terminy szczepień.

Dla pozostałych osób powyżej 70. roku życia zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19 polecamy możliwość zgłoszenia się na szczepienia poprzez infolinię i formularz internetowy.

Pacjenci mają możliwość zgłoszenia chęci zaszczepienia na infolinii 989, która w przypadku braku wolnych terminów oddzwoni do Pacjenta, jeśli pojawia się nowe dawki szczepionki i nowe wolne terminy szczepień.

W przypadku formularza dla Pacjentów dostępnego na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl – każda osoba, po wypełnieniu formularza, zostanie telefonicznie poinformowana o możliwości rejestracji na konkretny termin szczepienia.

Istnieje również możliwość rejestracji SMS-owej.

Więcej informacji na oficjalnych stronach rządowych:

https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/rejestracja-na-szczepienie-dla-osob-70-komunikat-dla-punktow-szczepien-i-wszystkich-placowek-poz,7912.html

Szczepimy się!