Pokonałeś/aś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym!

Pokonałeś/aś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym!

Jesienne dni pomiędzy 22-26 listopada są co roku poświęcone Honorowemu Krwiodawstwu. Ta szczytna idea działa oczywiście dzięki Wam, Kochani Krwiodawcy. Jesteście niezastąpieni!

Dziękujemy Wam serdecznie za waszą ofiarną pomoc. Krew i jej składniki, które oddajecie bezinteresownie niejednokrotnie uratowały życie Pacjentów naszego szpitala lub pomogły w terapii różnych schorzeń,  z którymi borykają się nas Pacjenci. To dzięki Wam łatwiej jest Pacjentom wymagającym transfuzji znosić problemy zdrowotne jakie niesie za sobą choroba, a personelowi medycznemu skuteczniej leczyć. W tych szczególnych dniach dziękujemy również Pracownikom publicznej służby krwi, pracownikom Pracowni Immunologii Transfuzjologicznej i Banku Krwi za ogromny trud i zaangażowanie występujące na każdym etapie drogi transfuzjologicznej składnika krwi od jego pobrania aż do przetoczenia. Rok 2020 jako rok epidemii szczególnie zapisze się na  kartach historii Honorowego Krwiodawstwa.

Ozdrowieńcy, którzy przechorowali  COVID-19 mogą zostać dawcami szczególnego leku - "osocza ozdrowieńców". Zebraliśmy dla Was informacje, które mogą być pomocne w podjęciu decyzji o zgłoszeniu się do Centrum Krwiodawstwa w tej wyjątkowej roli krwiodawcy - ozdrowieńca.

Jeszcze raz dziękujemy za każdą dotychczas oddaną jednostkę krwi lub jej składnika, a tych którzy się wahają zachęcamy do czynnego włączenia się w promowanie Idei Honorowego Krwiodawstwa.