Prezydent Piotrkowa przekazał 3 respiratory

RESPIRATOR to urządzenie medyczne, które wymusza proces oddychania u osób, które nie mogą samodzielnie oddychać lub u których proces jest niewydolny i maszyna pozwala zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na tlen! Jest to niezbędny w szpitalu sprzęt, każde kolejne urządzenie jest potrzebne szczególnie teraz, kiedy zmagamy się z epidemią koronawirusa.

13 maja br. Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Pan Krzysztof Chojniak przekazał szpitalowi 3 respiratory transportowe paraPAC oraz 1.500 szt. maseczek ochronnych FFP2 za łączną kwotę ponad 125.000 zł!

Sprzęt trafi na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, ale jak podkreślił Kierownik Oddziału doktor Tomasz Pniak, będzie wykorzystywany dla pacjentów wymagających respiratoroterapii w całym szpitalu (może korzystać z centralnego źródła tlenu), a ze względu na swoją funkcjonalność transportową (własne zasilanie oraz butla z tlenem) będzie zabezpieczał pacjenta, u którego konieczne jest wykonanie diagnostyki obrazowej (tomografii lub rezonansu magnetycznego).

Prezentacji sprzętu podczas przekazania dokonał Tomasz Rusołowski Ratownik Medyczny.

❤️❤️ DZIĘKUJEMY ❤️❤️