Szczepienia populacyjne JUŻ WKRÓTCE!

Szczepienia populacyjne JUŻ WKRÓTCE!

Punkt szczepień populacyjnych przeciw COVID-19 zlokalizowany w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim przeszedł pozytywną weryfikację łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Oznacza to, że piotrkowska placówka spełniła wszystkie wymagania dotyczące zabezpieczenia medycznego Punktu Szczepień Powszechnych i tym samym jest gotowa do rozpoczęcia szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Z założenia personel piotrkowskiego SSW we wskazanym punkcie będzie szczepił 2500 osób tygodniowo. 

Do kompetencji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrowie Trybunalskim w temacie Punktu Szczepień Powszechnych należą:

- zamawianie potrzebnych dawek w Systemie Dystrybucji Szczepionek oraz pomoc w odbiorze i przechowywaniu dawek przeznaczonych dla PSP,

- pomoc PSP w zapisywaniu pacjentów (e-Rejestracja) i wypełnieniu e-karty szczepień (opcjonalnie),

- rozliczenie wykonanych szczepień z NFZ,

- pomoc Jednostce Samorządu Terytorialnego (UM Piotrków) w zapewnieniu personelu medycznego i odpowiedniego wyposażenia.

Termin rozpoczęcia szczepień w punkcie przy ul. Belzackiej w Piotrkowie zostanie podany po niezbędnych procedurach formalnych Narodowego Funduszu Zdrowia.