Tomograf komputerowy już niebawem. Trwają intensywne prace modernizacyjne.

Tomograf komputerowy już niebawem. Trwają intensywne prace modernizacyjne.

Po koniec ubiegłego roku Szpital wnioskował do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego o zakup dodatkowego tomografu. Z końcem lutego br. dotarła do nas radosna wiadomość o podjętej przez radnych sejmiku województwa łódzkiego uchwale uwzględniającej zmiany w budżecie województwa łódzkiego, w efekcie której Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim mógł pozyskać środki na nowoczesny tomograf.

23 marca podpisano umowę. Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba wraz z dyrektorem SSW w Piotrkowie Markiem Konieczko, w towarzystwie przewodniczącej Rady Społecznej Edyty Wieczorek-Wieczorkiewicz, otworzyli nowemu tomografowi drzwi do naszego Szpitala.

Jaki jest aktualny etap realizacji tego zadania? Trwają intensywne prace modernizacyjno-rozbiórkowe, mające na celu dostosowanie pomieszczenia dla potrzeb nowoczesnego tomografu.

Gruntowna modernizacja polegać będzie między innymi na utworzeniu oraz dostosowaniu pomieszczeń (pokój sterowania i przygotowawczy), montażu klimatyzacji, zabezpieczeniu przeciw promieniowaniu.  

Szacunkowy czas zakończenia prac wraz z instalacją nowoczesnego tomografu to czerwiec/lipiec 2021 r.