Umowa podpisana - Minister Zdrowia sfinansuje zakup nowego ambulansu

Symboliczny czek o wartości 400 tyś. zł trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W środę 4 września 2019 r. Wiceminister Zdrowia Janusz Cieszyński odwiedził naszą placówkę w celu podpisania umowy na przekazanie dofinansowania z przeznaczeniem na zakup karetki w ramach „Programu wymiany ambulansów”.

Dokument podpisali: Wiceminister Zdrowia – Janusz Cieszyński oraz Dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika – lek. Marek Konieczko, który w tym samym momencie zatwierdził swoim podpisem specyfikację istotnych warunków zamówienia na zakup nowego ambulansu.

Rząd w ramach programu przekaże 80 mln. zł na zakup 200 nowych karetek w całym kraju. Jak w swojej wypowiedzi podkreślił Wiceminister Cieszyński karetki odgrywają bardzo dużą rolę, aby system ratownictwa medycznego w Polsce funkcjonował sprawnie. To bardzo istotne, by ratownicy medyczni i lekarze pracowali w dobrych warunkach. Poinformował też, że przy wyborze placówek medycznych, do których mają trafić ambulanse z rządowego programu kierowali się głównie kryterium wieku pojazdów i ich stopniem zużycia.

W spotkaniu uczestniczyli posłowie na Sejm Antoni Macierewicz oraz Robert Telus, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz oraz  dyrekcja i pracownicy szpitala.