Więcej zabiegów endoprotezoplastyki

Łącznie 26 zabiegów wykonano od marca bieżącego roku do końca kwietnia w ramach nowych świadczeń realizowanych w Oddziale Urazowo-Ortopedycznym Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W marcu nasi specjaliści wykonali 6 zabiegów stawu biodrowego i jeden zabieg stawu kolanowego. W kwietniu natomiast liczba wzrosła do 12 zabiegów alloplastyki stawów biodrowych oraz 4 zabiegów alloplastyki stawów kolanowych.

Ponadto wykonano również jedną protoplastkę modularną głowy kości promieniowej, jedną protoplastkę totalnie odwróconą stawu ramiennego oraz jeden zabieg rewizyjny stawu biodrowego. Wszystkie zabiegi zostały zrealizowane bez powikłań i mają znacznie poprawić komfort życia pacjenta.

Rozszerzenie zakresu wykonywanych zabiegów operacyjnych w sposób znaczny poprawia dostępność do nich dla pacjentów wymagających endoprotezoplastyki stawu kolanowego, biodrowego czy barkowego.

Jesteśmy jednym z niewielu szpitali w regionie, gdzie wykonywane są zabiegi protezy stawu barkowego. Poza tym czas oczekiwania na zabieg w naszym szpitalu jest znacznie krótszy niż w innych placówkach i zamierzamy ten czas oczekiwania systematycznie skracać.

Istotną informacją dla pacjentów jest możliwość przeniesienia planowych zabiegów z innych placówek do naszej, jeśli czas oczekiwania jest dla pacjenta zbyt długi. Łączy się to ze zgłoszeniem rezygnacji w danej placówce i okazaniem skierowania na zabieg – informuje Cezary Paszkowski, kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.

W skali roku szpital planuje zrealizować minimum 90 planowych zabiegów biodra oraz 60 zabiegów kolana.