Oddział Chirurgiczny

KONTAKT Z ODDZIAŁEM

GABINET LEKARSKI

GABINET PIELĘGNIAREK

LOKALIZACJA

WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW

Zakres działania

Oddział Chirurgiczny udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom w zakresie leczenia operacyjnego:

  • kamicy pęcherzyka żółciowego metodą tradycyjną i laparoskopową
  • przepuklin
  • żylaków kończyn dolnych
  • nowotworów przewodu pokarmowego
  • wola tarczycy
  • stomii
  • przetoki włosowatej
  • wyrostka robaczkowego

Ponadto w oddziale hospitalizowani są pacjenci z urazami głowy, brzucha, żeber, stopą cukrzycową, bólami brzucha z różnych przyczyn, w tym z powodu niedrożności jelit.

Oddział stanowi ogółem 40 łóżek. Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.

Zasoby kadrowe i sprzętowe

W Oddziale Chirurgicznym pracuje 10 lekarzy specjalistów (1 lekarz z I st. specjalizacji), w tym 4 z tytułem doktora nauk medycznych oraz 3 lekarzy w trakcie specjalizacji, 32 pielęgniarki, w tym 3 ze specjalizacją (21 pielęgniarki z wykształceniem wyższym w tym 2 z tytułem magistra oraz 19 z tytułem licencjata), 4 opiekunów medycznych, 7 salowych i 2 rejestratorki medyczne.

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy objętościowe, ssaki próżniowe i elektryczne, urządzenie do podciśnieniowego leczenia ran.

Kierownik Oddziału
dr n. med. Piotr Trzeciak

specjalista chirurgii ogólnej

p.o. Pielęgniarki Oddziałowej

Bogumiła Pabich
0
łóżka ogółem
0
hospitalizacji w roku

Stopa cukrzycowa – jedno z przewlekłych powikłań cukrzycy, charakteryzuje się występowaniem owrzodzeń na stopie, zniekształceniem stopy, a także zaburzeniami czucia.

Nieleczona lub nieodpowiednio leczona stopa cukrzycowa ma poważne konsekwencje, np. nieodwracalne deformacje stopy, martwica, a nawet amputacja kończyny.