KONTAKT Z ODDZIAŁEM
GABINET LEKARSKI
- 44 648 04 30
GABINET PIELĘGNIAREK
- 44 648 04 31
LOKALIZACJA
WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW
- budynek główny, III piętro
Zakres działania
Oddział Chirurgiczny udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom w zakresie leczenia operacyjnego:
- kamicy pęcherzyka żółciowego metodą tradycyjną i laparoskopową
- przepuklin
- żylaków kończyn dolnych
- nowotworów przewodu pokarmowego
- wola tarczycy
- stomii
- przetoki włosowatej
- wyrostka robaczkowego
Ponadto w oddziale hospitalizowani są pacjenci z urazami głowy, brzucha, żeber, stopą cukrzycową, bólami brzucha z różnych przyczyn, w tym z powodu niedrożności jelit.
Oddział stanowi ogółem 40 łóżek. Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.
Zasoby kadrowe i sprzętowe
W Oddziale Chirurgicznym pracuje 10 lekarzy specjalistów (1 lekarz z I st. specjalizacji), w tym 4 z tytułem doktora nauk medycznych oraz 3 lekarzy w trakcie specjalizacji, 32 pielęgniarki, w tym 3 ze specjalizacją (21 pielęgniarki z wykształceniem wyższym w tym 2 z tytułem magistra oraz 19 z tytułem licencjata), 4 opiekunów medycznych, 7 salowych i 2 rejestratorki medyczne.
Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: kardiomonitory, pompy infuzyjne, pompy objętościowe, ssaki próżniowe i elektryczne, urządzenie do podciśnieniowego leczenia ran.
Kierownik Oddziału
dr n. med. Piotr Trzeciak
specjalista chirurgii ogólnej
p.o. Pielęgniarki Oddziałowej
Bogumiła Pabich
Stopa cukrzycowa – jedno z przewlekłych powikłań cukrzycy, charakteryzuje się występowaniem owrzodzeń na stopie, zniekształceniem stopy, a także zaburzeniami czucia.
Nieleczona lub nieodpowiednio leczona stopa cukrzycowa ma poważne konsekwencje, np. nieodwracalne deformacje stopy, martwica, a nawet amputacja kończyny.