Oddział Reumatologiczny

KONTAKT Z ODDZIAŁEM

GABINET PIELĘGNIAREK

LOKALIZACJA

WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW

Zakres działania

Oddział Reumatologiczny udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom w zakresie leczenia:

  • reumatoidalnego zapalenia stawów
  • zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
  • kolagenozy (toczeń rumieniowaty, układowy, zapalenie skórno-mięśniowe, sklerodermia, zapalenie naczyń)
  • łuszczycowego zapalenia stawów
  • dny moczanowej
  • choroby zwyrodnieniowej stawów
  • leczenia lekami biologicznymi – RZS, ŁZS, ZZSK.

Oddział stanowi ogółem 19 łóżek. Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się na miejscu, każda sala chorych wyposażona jest w węzeł sanitarny.  Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.

Zasoby kadrowe i sprzętowe

W Oddziale Reumatologicznym pracuje 2 lekarzy specjalistów, 7 pielęgniarek, w tym 2 ze specjalizacją (3 pielęgniarki z wykształceniem wyższym w tym 1 z tytułem magistra oraz 2 z tytułem licencjata), 2 salowe.

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: aparat EKG, stół rehabilitacyjny, lampę kwarcową, lampę do fototerapii, lampy Sollux, aparat do krioterapii i elektroterapii. Pacjenci mają możliwość korzystania z wanny do masaży podwodnych.

Kierownik Oddziału
lek. med. Tadeusz Bednarski

specjalista reumatologii

Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Katarzyna Zagajska

magister pielęgniarstwa

 

0
łóżka ogółem
0
hospitalizacji w roku

Dna moczanowa – inaczej podagra (gdy obejmuje duże palce u stóp) lub artretyzm, to choroba, która charakteryzuje się specyficznymi, wyjątkowo gwałtownymi i bolesnymi zapaleniami stawów. Skaza moczanowa atakuje zazwyczaj staw śródstopno-paliczkowy, może mieć również postać guzków dnawych i kamieni nerkowych. Dnę moczanową wywołuje również podwyższony poziom kwasu moczowego, który, nie mając ujścia, krystalizuje się i odkłada w stawach, ścięgnach oraz otaczającej ich tkance. Zajęte miejsca robią się obrzęknięte, zaczerwienione i wyjątkowo bolesne.