Oddział Urologiczny

KONTAKT Z ODDZIAŁEM

GABINET LEKARZY

GABINET PIELĘGNIAREK

LOKALIZACJA

WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW

Zakres działania

Oddział Urologiczny udziela całodobowo świadczeń medycznych pacjentom w zakresie leczenia zachowawczego i operacyjnego schorzeń układu moczowego, m.in.:

  • kamica dróg moczowych
  • nowotwory dróg moczowych
  • nowotwory układu płciowego
  • schorzenia gruczołu krokowego.

Oddział stanowi ogółem 19 łóżek. Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.

Zasoby kadrowe i sprzętowe

W Oddziale Urologicznym pracuje 5 lekarzy specjalistów, 1 lekarz z I st. specjalizacji z chirurgii, 13 pielęgniarek, w tym 4 ze specjalizacją (8 pielęgniarek z wykształceniem wyższym w tym 3 z tytułem magistra oraz 5 z tytułem licencjata), 1 asystent oraz 4 salowe.

Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: sprzęt do diagnostyki i leczenia endoskopowego, aparat USG.

Kierownik Oddziału
lek. med. Mariusz Gortyński

specjalista urologii

Pielęgniarka Oddziałowa
Ewa Rozpiątkowska

lic. pielęgniarstwa

pielęgniarstwo internistyczne

0
łóżka ogółem
0
hospitalizacji w roku

Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej.

Głównym zadaniem nerek jest usuwanie z ustroju nadmiaru wody oraz zbędnych produktów przemiany materii, jak również substancji dostarczonych z pokarmem, które nie są potrzebne, a niekiedy nawet szkodliwe.