KONTAKT Z ODDZIAŁEM
GABINET LEKARZY
- 44 648 04 36
GABINET PIELĘGNIAREK
- 44 648 04 40
LOKALIZACJA
WEJŚCIE DLA RODZIN I OSÓB ODWIEDZAJĄCYCH PACJENTÓW
- budynek główny, parter
Zakres działania
Oddział Wewnętrzny udziela całodobowo świadczeń medycznych i zajmuje się leczeniem następujących schorzeń:
- w zakresie układu oddechowego: zaostrzenie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, zaostrzenie astmy oskrzelowej, zapalenie płuc
- w zakresie układu moczowego: zakażenie dróg moczowych, ostra niewydolność nerek, zaostrzenie przewlekłej niewydolności nerek
- w zakresie chorób metabolicznych: cukrzyca, dna moczanowa, choroby tarczycy
- w zakresie chorób rozrostowych.
Oddział stanowią ogółem 42 łóżka oraz wyposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną.
Dodatkowo posiada możliwości szybkiej i pełnej diagnostyki stanu pacjenta dzięki zapewnieniu całodobowego dostępu do specjalistycznych badań takich jak USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badań laboratoryjnych i bakteriologicznych.
Zasoby kadrowe i sprzętowe
W Oddziale Wewnętrznym pracuje 6 lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych oraz 2 lekarzy w trakcie specjalizacji, 21 pielęgniarek, w tym 6 ze specjalizacją (17 z wykształceniem wyższym w tym 4 z tytułem magistra pielęgniarstwa oraz 13 z tytułem licencjata pielęgniarstwa), 6 opiekunów medycznych, 4 salowe/sanitariuszy oraz 2 rejestratorki medyczne.
Oddział w pełni wyposażony jest w sprzęt odpowiadający wymogom NFZ. Posiada min.: defibrylator, inhalator, pompy infuzyjne, respirator, aparaty EKG, pulsoksymetr, kardiomonitory, ssaki elektryczne, “AutoPulse” do resuscytacji, aparaty do wentylacji sprężonym powietrzem High-Flow.
lek. Mariusz Gębski
Kierownik Oddziału
specjalista chorób wewnętrznych
Pielęgniarka Oddziałowa
mgr Marta Skrzypczyńska
lic. pielęgniarstwa
spec. pielęgniarstwo zachowawcze
Choroby metaboliczne – grupa schorzeń charakteryzująca się nieprawidłowym przebiegiem procesów metabolicznych w organizmie. W wielu przypadkach za ich rozwój odpowiada mutacja genetyczna, ale bywają także choroby nabyte jak np. cukrzyca (więcej https://diabetyk.org.pl/).
Skąd się biorą choroby metaboliczne? Jedną z możliwych ścieżek ich rozwoju fundujemy sobie sami poprzez nasz styl życia czy nieodpowiednią dietę. Druga, na którą nie mamy wpływu to mutacje genów.