Zbiórka nakrętek

Miliony nakrętek dla Adriana - wkręć się w akcję naszego Szpitala!

Ile warta jest 1 plastikowa nakrętka? Nic. Jeśli wrzucimy ją do zwykłego kosza, rozłoży się za około 1.000 lat.

A ile warta jest 1 plastikowa nakrętka, która ma zostać poddana procesowi recyklingu? BARDZO DUŻO! Szczególnie, jeśli jej ilość pomnożymy razy milion.

Na początku września 2020 r. Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim przyłączył się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla potrzebującego Adriana Jarmakowskiego.
Zachęcamy Państwa do czynnego wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Potrzebna KAŻDA ILOŚĆ plastikowych nakrętek!
W jaki sposób można pomóc? Zasada jest bardzo prosta! Wszelkie plastikowe nakrętki po: napojach, sokach, kawie, chemii gospodarczej, środkach przemysłowych zamiast do kosza należy wrzucać do specjalnie oznakowanych pojemników na terenie naszego Szpitala.
Pozyskane ze zbiórki nakrętek środki ułatwią rehabilitację i leczenie 27-letniego Adriana – mieszkańca Bełchatowa, który boryka się z wieloma chorobami. Jest niewidomy, autystyczny, przeszedł dwie operacje stawu biodrowego, co uniemożliwia mu sprawne i samodzielne poruszanie się. Dodatkowo choruje na przewlekłe zapalenie wątroby typu „B” oraz jaskrę.
Rehabilitacja i leczenie odbywa się 3 razy w roku podczas specjalnych turnusów. Koszty związane z rehabilitacją przewyższają możliwości finansowe Rodziców Adriana, dlatego potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Najprostszą jej formą jest… WRZUCANIE NAKRĘTEK DO SPECJALNIE OZNAKOWANYCH POJEMNIKÓW w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim.
A gdzie można je znaleźć? Zbiórka prowadzona jest w Rejestracji Przychodni (w budynku Przychodni Specjalistycznych od strony ul. Wolborskiej) oraz przy sklepiku Inmedio w budynku głównym Szpitala.
Koordynatorem zbiórki na terenie Szpitala jest Bartłomiej Kaźmierczak – Rzecznik prasowy placówki, kontakt: 519-604-628, rzecznikprasowy@szpital-piotrkow.pl
Kontakt do rodziców: Lidia i Tomasz Jarmakowscy, tel.: 664-766-245.