6 nowych foteli zabiegowych dzięki dofinansowaniu z ZUS

Nowoczesne fotele zabiegowe zasiliły niedawno oddziały Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Komfortowy dla Pacjenta i ułatwiający pracę personelu medycznego sprzęt zasilił Oddział Kardiologiczny (1 szt.), Chirurgiczny (1 szt.), Gastroenterologiczny (2 szt.) oraz Punkt Pobrań Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej (2 szt.).

Dlaczego szpitalny Dział BHP podjął decyzję o wzięciu udziału w projekcie organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

Ergonomia pracy ma bardzo duży wpływ na powstawanie urazów lub mikrourazów u pracowników, w szczególności przy wielokrotnie powtarzających się czynnościach (np. pobieranie krwi). Fotele zostały specjalnie dostosowane do indywidualnych potrzeb szpitala. Posiadają funkcję automatycznej regulacji wysokości (sterowanej za pomocą pilota obsługiwanego przez pielęgniarkę). Dzięki temu Pacjent może usiąść nisko na fotelu i zostać podwyższony do wysokości umożliwiającej komfortowe podjęcie czynności medycznych przez pielęgniarkę. Kwestia ta jest bardzo ważna w przypadku czynności podejmowanych przy Pacjencie kilkanaście razy dziennie, 7 dni w tygodniu.

Fotele wyposażone są w regulowane we wszystkie strony podłokietniki , regulowany podnóżek i półkę; a także oparcie (sterowane jednym ruchem za pomocą dźwigni), które jest niezwykle pomocne przy konieczności szybkiego położenia Pacjenta np. w przypadku omdlenia podczas pobierania krwi.

W minionym tygodniu dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz uczestniczyła w prezentacji nowego sprzętu.

- Całkowita wartość projektu w ramach konkursu nr „2023.01 na projekty dotyczące utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej” - 49 599,99 zł
- Kwota dofinansowana przez ZUS: 35 688,00 zł
- Koszty poniesione przez Szpital: 13 911,99 zł