600.000,00 zł na nowoczesny echokardiograf 3D

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim wygrał w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia kwotę 600.000,00 zł przeznaczoną na zakup echokardiografu z funkcją echokardiografii przezprzełykowej.

Wszystko to w ramach konkursu: Poprawa dostępu do szpitalnej diagnostyki i leczenia chorób sercowo-naczyniowych poprzez dofinansowanie zakupu echokardiografu, w ramach działania pn. „Modernizacja infrastruktury i doposażenie podmiotów leczniczych, poddziałanie 18.2, obszaru V. Inwestycje w system opieki kardiologicznej Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032 (…)”

Badanie echo serca, czyli echokardiografia pozwala na ocenę budowy serca, budowy i funkcjonowania zastawek, przepływu krwi oraz kurczliwości mięśnia sercowego.