Rusza budowa sali gimnastycznej dla Pacjentów

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy realizację inwestycji pn. „Ćwicz serce na dachu, nasz Pacjencie - brachu! – budowa sali gimnastycznej dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej” w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2023.
Projekt zakłada budowę sali gimnastycznej o powierzchni około 100m² na dachu pawilonu „A” (w którym znajduje się m.in. wspomniany Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej).

Dlaczego zadanie realizowane jest dopiero w tym roku?

Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. od kwietnia 2023 r. starał się wyłonić wykonawcę prac budowlanych, bezskutecznie ogłaszając łącznie 10 postępowań przetargowych na realizację tego zadania. W większości przypadków, cena najkorzystniejszych ofert znacząco przewyższała kwotę, którą Szpital zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Do niektórych przetargów nie zgłosił się żaden oferent.
Dzięki przychylności organizatora – Zarządu Województwa Łódzkiego, termin składania ofert przetargowych został wydłużony o kolejny rok (2024). W wyniku renegocjacji warunków umowy zawartej z organizatorem Budżetu, ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę prac – Firmę Budowlaną Bewika z Piotrkowa Trybunalskiego.

W minionym tygodniu odbyło się spotkanie z wykonawcą robót budowlanych, plac budowy został przekazany. Teren pod inwestycję został wygrodzony i zabezpieczony. W najbliższych dniach wykonawca przystąpił do realizacji prac.

Koszt z Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego: 500.000,00 zł
Koszty własne Szpitala: 115.000,00 zł.

Planowany termin zakończenia prac: listopad 2024.